A megújulás nem az oltárnál, hanem a családi asztalnál kezdődik – Felföldi László püspök Nagymaroson

Az őszi Nagymarosi Ifjúsági Találkozót idén október 7-én tartották.
A résztvevőket az efezusiaknak írt levélből származó felszólítás – „Újuljatok meg!” – tovább gondolására hívták a szervezők.
A délelőtti fő előadást követően a nap fénypontja a koradélutáni szentmise volt, amit Felföldi László pécsi megyéspüspök mutatott be, aki első alkalommal járt a találkozón.

A teljes képes beszámolót ITT olvashatja el.

👉Időnként meg kell állnunk, hogy kimondjuk: jó az út, amin eddig jöttünk, de most többet vár tőlünk az élet.

👉Az Egyház létében most jött el az a különleges pillanat – és a ti kezetekbe adatott –, hogy meg kell újulnia. „Semmi baj a múlttal, se a jelennel, viszont az élet, a Szentlélek, és ez a világ most mást: többet, jobbat, szebbet vár.”

👉A régi módszerrel, a régi úton maradva ezt már nem lehet megadni.

👉Nem az a kérdés – amit oly sokan feltesznek –, hogy hiszünk-e Istenben. A lényeg az, hogy elindulunk-e vele az úton.

👉Amikor a templomok elkezdtek elcsendesülni, először a férfiak, majd a fiatalok, aztán a családok mentek el, de ez a folyamat nem ott kezdődött. Elvesztettük a családi asztal szentségét, biztonságát és éltető örömét.

👉Ha érzed, hogy az Isten szólított, akkor válaszolj: „Szólj Uram, hallja a te szolgád”. Ha ezt nem tanítjuk meg a gyerekeknek – hittanórán, a templomban, a családi asztalnál –, akkor semmit nem tanítottunk meg.