Évközi 23. vasárnap | 2024. szeptember 8. – B év | Plébániai hirdetések, liturgikus rend

Effata, azaz: Nyílj meg! Mk 7,31-37

AZ IMÁDSÁG ÉVE 2024.

IMA – KATEKÉZIS – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára

Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.

>>> Kérem, hogy tájékoztassátok az e-maillel, internettel nem rendelkező testvéreket a plébániai hirdetésekről!

2. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
3. Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
6. Imaapostolság szeptemberben: A Föld kiáltásáért

IMAAPOSTOLSÁG SZEPTEMBERBEN: Imádkozzunk, hogy mindannyian meghalljuk szívünkkkel a Föld, a természeti katasztrófák és a klímaváltozás áldozatainak kiáltását, személyes elkötelezettséget vállalva arra, hogy gondoskodunk a világról, amelyben élünk.

„A teremtett világgal együtt remélj és cselekedj” – ez a szeptember 1-jei teremtésvédelmi imanap témája. Szent Pál Rómaiaknak írt levelére utal (8,19–25): az apostol ebben elmagyarázza, mit jelent a Lélek szerint élni, és a hit általi üdvösség biztos reményéről ír, ez a hit pedig új élet Krisztusban.

Imádság és a mindennapi magatartásunk

ÉVKÖZI 23. VASÁRNAP
Engesztelő imaévet nyitottunk a 2024-2025. jubileumi évre a palócság, a katolikus hit, a gyökereink megőrzéséért, valamint a herencsényi Kereszt helyszínének békés rendezéséért.
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

SZEPTEMBER 7. – elővételezett

SZEPTEMBER 8.

PLÉBÁNIAI HIRDETÉSEK

7-8. HOZD A TÁSKÁT, VIDD AZ ÁLDÁST Veni Sancte, tanévnyitó szentmise lesz MINDEN DIÁKNAK, KÖZÉPISKOLÁSNAK, FELSŐOKTATÁSBAN VAGY FELNŐTTOKTATÁSBAN tanulóknak a TÁSKÁK ÉS TANSZEREK  MEGÁLDÁSÁVAL szeptember 7-én és 8-án a liturgiákon.

8. CSERHÁTSURÁNY, TERÉNY – Szentségimádás az igeliturgia előtt, után.

11-15. TERÉNY – Református ifjúsági Cursillo.

12. CSERHÁTSURÁNY – Tanári lelki délután.

13. TERÉNY 12:00 – Fatimai engesztelő imaóra.

14-15. PÉLIFÖLDSZENTKERESZT – Szent Kereszt búcsú.

15. A MINISTRÁNS csapatba és szolgálatra szeptember 15-ig lehet jelentkezni.

16. HERENCSÉNY – 17:30 – Szentóra az Oltáriszentség előtt.

21. VÁC 10:00 Szentmise – A Székesegyház felszentelése. – Marton Zsolt püspök atya szeretettel hívja az egyházmegye papságát és híveit a felújított váci Nagyboldogasszony-székesegyház megáldására és új oltárának felszentelésére, valamint az ahhoz kapcsolódó ünnepi kulturális programokra.
Az ünnepi szentmise 2024. szeptember 21-én szombat 10 órakor kezdődik a székesegyházban. Templomnyitás és lelki ráhangolódás 9 órától.

29. HERENCSÉNY 11:00 – Templombúcsú.

SZEPTEMBER 15-IG LEHET JELENTKEZNI A 14-18 ÉV KÖZÖTTIEKNEK A BÉRMÁLÁS SZENTSÉGÉNEK FELVÉTELÉRE. Részeltek a szórólapon és a weboldalon.

SZEPTEMBER 15. FELNŐTT KATEKUMENÁTUS ÉS HITTAN, azaz felnőttek beavatása a keresztény életbe. A jelentkezési határidő: szeptember 15.
Azok a felnőttek, akik valamilyen okból
nem részelsültek a keresztség, az eucharisztia, a bérmálás szentésgében (a beavató szetségekben) vagy
házasságuk nem szentségi, tehát egyházilag nem rendezett,
felnőttként Istennel mélyebb kapcsolatba szeretnének kerülni,
szeptember végétől felkészítő kurzust indítunk!
A felnőtt katekumenátusra ITT LEHET JELENTKEZNI!
A házasság szentségi rendezésére ITT LEHET JELENTKEZNI!
Érdeklődni Simon Zoltán SC diakónusnál lehet.

OKTÓBER 6. 15:00 CSERHÁTSURÁNY – Elsőáldozás, keresztelő és a megújult egyháztanács eskütétele. Főcelebráns: Balogh László esperes atya.

AZ AKOLITUS ÉS ANIMÁTOR képzésben két herencsényi testvérünk indul el szeptemberben. Imádkozzunk értük!

ÉVKÖZI 24. VASÁRNAP
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

SZEPTEMBER 15.

Egyedül Jézus tudta elhozni nekünk Istent – Szeretetláng Fesztivált tartottak Máriaremetén (1. rész)

„Tűnj el, sátán, Magyarország az Istené!” – Szeretetláng Fesztivált tartottak Máriaremetén (2. rész)

Beszámoló és gépgaléria a linkeken!

AZ IMÁDSÁG MEGFELELŐ HELYEI

2691 A templom, Isten háza a plébániai közösség számára a liturgikus imádság sajátos helye. Nagyon alkalmas hely arra is, hogy a szentségileg jelenlévő Krisztust az Oltáriszentségben imádják. A megfelelő hely kiválasztása nem közömbös az imádság szempontjából :

A zarándoklatok arra emlékeztetnek, hogy itt a földön úton vagyunk az ég felé. Kezdettől fogva különösen alkalmasak az imádság megújítására. A kegyhelyek az élő forrásaikat kereső zarándokok számára alkalmas helyek arra, hogy „mint Egyház” éljék át a keresztény imádság különböző formáit.

A személyes imádság számára ez a hely lehet egy „imasarok” a Szentírással és szentképekkel, hogy ott, a „rejtekben” [40] Atyánk előtt időzzünk; keresztény családban az ilyen imahely előmozdíthatja a közös imádságot;

Ahol léteznek kolostorok, közösségeik hivatása, hogy adjanak lehetőséget a hívőknek a zsolozsmában való részvételre, és biztosítsanak lehetőséget az intenzívebb, személyes imádsághoz szükséges magányra. [41]