NAGYBÖJT 3. VASÁRNAPJA 2024. március 3. – B év – Plébániai hirdetések

Ekkor kötelekből ostort font … Vigyétek innét ezeket, ne tegyétek Atyám házát vásárcsarnokká! Jn 2,13-25

6. Imaapostolság márciusban: az új vértanúkért!

MÁRCIUS 3. – NAGYBÖJT 3. VASÁRNAPJA
VÁLTOZÁS

IMAAPOSTOLSÁG MÁRCIUSBAN: Imádkozzunk, hogy azok, akik a világ különböző részein életüket kockáztatják az evangéliumért, bátorságukkal és missziós lelkesedésükkel lángra lobbantsák az Egyházat.

Imádság | Videó

1. HÁLAADÁS az öt egyházközség közös szandai lelkigyakorlatáért!
  2. MÁRCIUS 1. BETEGELLÁTÁS – Cserhátsurány
  3. 7. CSERHÁTSURÁNY – Tanári lelki délután
  4. 8. BETEGELLÁTÁS – Herencsény, Cserháthaláp
  5. 2. 10:00 Elsőáldozó gyermekek és szüleik | 13:00 Bérmaóra – Ifiklub
  6. KEGYELMI ÜGY ÉS A GYERMEKVÉDELEM – MEGSZÓLALT A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZ – Részletek itt.
  7. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körlevele a 2024. évi nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtésről ITT.
  8. KÖZÖSSÉGI KERESZTÚT IMÁDSÁGOK NAGYBÖJT PÉNTEKJEIN, február 16-tól – Cserhátsurány: 18:00 – Templom
    Cserháthaláp: 16:00
    Terény: 12:00
    Herencsény – a vasárnapi liturgia előtt 45 perccel.

MÁRCIUS 10. – NAGYBÖJT 4. VASÁRNAPJA
LAETARE-VASÁRNAP
Március 13. Pápaválasztási évforduló

AZ IMÁDSÁG MINT SZÖVETSÉG

2562 Honnan fakad az ember imádsága? Bárhogyan nyilatkozik meg az imádság (mozdulatokban és szavakban), az egész ember imádkozik. De a hely megjelölésére, ahonnan az imádság fakad, a Szentírás a lélekről, olykor a szellemről, de a leggyakrabban (több mint ezerszer) a szívről beszél. A szív imádkozik. Ha a szív távol van Istentől, az imádság üres.

2563 A szív lakás, ahol vagyok, ahol lakom (a sémi vagy bibliai kifejezéssel: ahová „alászállok”). Titokzatos középpontunk, melyet sem a tulajdon értelmünk, sem más emberek nem tudnak megragadni; egyedül Isten Lelke képes vizsgálni és megismerni. Pszichikai törekvéseink legmélyén a szív a döntés helye. Az igazság helye, ahol az életet vagy a halált választjuk. A találkozás helye, ahol Isten képmásaként kapcsolatban élünk: a szív a Szövetség helye.

2564 A keresztény imádság szövetségi kapcsolat Isten és az ember között Krisztusban. Isten és az ember cselekedete. A Szentlélekből és belőlünk fakad. Isten emberré lett Fiának emberi akaratával egyesülve teljesen az Atyára irányul.