Személyi változások egyházmegyéinkben – 2023 – Váci Egyházmegye

Váci Egyházmegye | További Egyházmegyékben

Marton Zsolt váci megyéspüspök a következő személyi változásokról döntött a Váci Egyházmegyében. 

Május 29-i hatállyal kinevezte Danics Mihályt a vácdukai filia, plébánia szolgálati diakónusává, Halász Tibort a nagykátai, a szentlőrinckátai és a tápiósági plébánia, plébánia szolgálati diakónusává, Hujbert Mártont a vácrátóti plébánia, plébánia szolgálati diakónusává, Németh Gábort a Vác-Alsóvárosi plébánia, plébánia szolgálati diakónusává, Tóth Pétert a karancslapujtői, a litkei, a karancskeszi és az egyházasgergei plébánia, plébánia szolgálati diakónusává.

Július 1-jei hatállyal felmentette Molnár Zsoltot a Váci kerület esperesi szolgálata alól. 

Kinevezte Bezák Tamást a Váci kerület esperesévé.

Július 31-i hatállyal felmentette Paszternák Tamást a Váci Egyházmegyei Képzési Központ egyházi képzéseinek vezetői feladatai alól.

Augusztus 1-jei hatállyal kinevezte Káposztássy Bélát a Váci Egyházmegyei Képzési Központ egyházi képzéseinek referensévé.

Augusztus 1-jei hatállyal kinevezte Szabó Gábort a Balassagyarmat-Főplébániára, Ipolyszög fíliával, káplánnak.

Augusztus 1-jei hatállyal kinevezte Urbán Gábort a Verőcei és Kóspallagi (Szokolya fíliával) plébániákra, valamint a kismarosi lelkészségre, káplánnak.

Szeptember 1-jei hatállyal kinevezte Hümpfner Erik átmeneti diakónust gyakorlati évére a gödöllői Szentháromság Plébániára.

Felmentette Bezák Tamást a Váci Egyházmegye ifjúsági lelkészi szolgálata alól.

Kinevezte Kovács Zsoltot a Váci Egyházmegye ifjúsági lelkészévé.

Minden más feladata megtartása mellett, felmentette Balogh Lászlót a nógrádmegyeri (Magyargéc filiával) és a sóshartyáni (Kishartyán filiával) plébániák, plébániai kormányzói szolgálata alól. Ezzel egyidejűleg kinevezte a nógrádi plébánia plébánosává, a diósjenői és a berkenyei plébániák plébániai kormányzójává.

Felmentette Polcz Zoltánt a Balassagyarmat-Főplébánia kápláni szolgálata alól. Ezzel egyidejűleg kinevezte a nógrádmegyeri plébánia (Magyargéc filiával) és a sóshartyáni plébánia (Kishartyán filiával) plébániai kormányzójává.

Minden más feladata megtartása mellett, felmentette Laczkó Mihályt a nógrádi plébánia plébánosi, valamint a diósjenői és a berkenyei plébániák plébániai kormányzói szolgálata alól. Ezzel egyidejűleg kinevezte a monori plébánia (Monorierdő, Vasad filiákkal, Bénye településsel) plébánosává.

Kinevezte Fazakas Zsoltot a monori plébánia (Monorierdő és Vasad filiákkal valamint Bénye településsel) félállású plébániai diakónusává.

Felmentette Miklós Jánost az újszászi plébánia (Szászberek filiával) és a zagyvarékasi plébániákon betöltött plébánosi szolgálata alól és nyugállományba helyezte. Engedélyezte, hogy lakóhelye a nagykátai plébánia legyen, valamint, hogy nyugdíjasként, főtisztelendő Lengyel Zsolt esperes-plébános úrral egyeztetve, lelkipásztori szolgálatot végezzen.

Felmentette Szabó József Lászlót a kemencei plébánia (Tésa filiával), a honti plébánia és a bernecebaráti plébánia plébániai kormányzói szolgálata alól. Ezzel egyidejűleg kinevezte az újszászi plébánia (Szászberek filiával) plébánosává, valamint a zagyvarékasi plébánia plébániai kormányzójává.

Felmentette Rados Lászlót a nézsai plébánia (Alsópetény és Keszeg filiákkal) plébánosi szolgálata alól. Ezzel egyidejűleg kinevezte a kemencei plébánia (Tésa filiával) plébánosává, valamint Hont és Bernecebaráti plébániák plébániai kormányzójává.

Betegszabadságáról visszatérve, kinevezte Urr Zsolt Ipolyt a nézsai plébánia (Alsópetény és Keszeg filiákkal) plébánosává.

Felmentette Bakos Pétert a galgamácsai plébánia (Vácegres és Váckisújfalu filiákkal) plébániaszervező diakónusi szolgálata alól. Ezzel egyidejűleg kinevezte a maglódi és tápiósülyi plébániák plébániai diakónusává.

Minden más feladata megtartása mellett, felmentette Gyurkovics Istvánt a galgamácsai plébániához (Vácegres és Váckisújfalu filiákkal) kapcsolódó moderátori feladata alól.

Minden más feladata megtartása mellett, felmentette Torma Zsolt Joelt a gödöllői plébánia kápláni szolgálata alól. Ezzel egyidejűleg kinevezte a galgamácsai plébánia (Vácegres filiával) plébániai kormányzójává.

Minden más feladata megtartása mellett, felmentette Tóth Ferencet a szendehelyi plébánia plébániai kormányzói szolgálata alól.

Minden más feladata megtartása mellett kinevezte Bezák Tamást a szendehelyi plébánia plébániai kormányzójává.

Minden más feladata megtartása mellett, kinevezte Kiss Róbertet a váckisújfalui filia plébániaszervező diakónusává.

Minden más feladata megtartása mellett, kinevezte Paszternák Tamást a váckisújfalui filia moderátorává.

Kinevezte Kovács Zsoltot a Vác-Alsóváros (Erdőkürt filiával) és Vác-Felsőváros kisegítő lelkészévé.