SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA | 2024. május 26. – B év | Plébániai hirdetések, liturgikus rend – frissítve

Dicsőség az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek: Istennek, aki van, aki volt, és aki eljön újra.
Jel 1,8

AZ IMÁDSÁG ÉVE 2024.

IMA – KATEKÉZIS – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára

Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.

2. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
3. Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
6. Imaapostolság májusban: a szerzetesek és a papnövendékek képzéséért!

IMAAPOSTOLSÁG MÁJUSBAN: Imádkozzunk, hogy a szerzetes nők és férfiak, valamint a papnövendékek emberi, lelkipásztori, spirituális és közösségi képzésük révén erősödjenek személyes hivatásukban, és ezáltal az evangélium hiteles tanúivá váljanak.

Imádság

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA
MÁJUS 26.
A májusi Loretói litániát a liturgiák előtt énekeljük, imádkozzuk.

MÁJUS 26.

A fenti linken a csíksomlyói búcsúi szentmisét és Felföldi László pécsi megyéspüspök szentbeszédét hallhatják. A szentbeszéd szövege ITT OLVASHATÓ!

1. MÁJUS – A SZŰZANYA HÓNAPJA – A Katolikus Egyház számára május a Szűzanya hónapja: ő minden megújulás és szépség forrása. Május vasárnapjai Mária-ünnepek voltak. Az első májusi vasárnap Mária, a Jó Pásztor Anyjának ünnepe volt a II. Vatikáni Zsinatig (1969.); az egyházi ünnepek elvilágiasodásának folyamatában 1923-ban lett anyák napja.
    A MÁJUSI LITÁNIÁKAT a liturgiák előtt énekeljük, imádkozzuk.
  2. MÁJUS HÓNAPBAN minden liturgián kérjük a Szűz Mária hathatós segítségét közösségünk egyéni és közösségi szándékainkért. KEK 969
    Ezért a liturgiákra szeretnénk összegyűjteni imaszándékaitokat, elhelyezni az oltáraink előtt.
    A kihelyezett borítékokban található lapra írjátok fel milyen ügyetekben kéritek Mária közbenjárását.
    Az imaszándékok mellé adományt is lehet tenni hálából, de nem kötelező.
    A lezárt borítékokat juttassátok vissza a sekrestyéshez. A imaszándékokkal teli borítékokat az oltárok elé helyezzük és egész májusban imádkozunk Máriához.
  3. 27. HERENCSÉNY 17:00 – Szentóra az Oltáriszentség előtt.
  4. 29. CSERHÁTSURÁNY – A katolikus iskola tanárainak zarándoklata Egerbe.
  5. 31. VÁC 17:00 – A VÉGZŐS INTÉZŐK ÉS ANIMÁTOROK püspöki küldetési szentmiséje Vácott a Barátok templomában.
  6. JÚNIUS 1. CSERHÁTSURÁNY 9:00 – A leendő elsőáldozók és szüleik szentgyónása.
  7. 2. ÚRNAPJA – ELSŐÁLDOZÁS: 9:00 Herencsény | 12:00 Terény | 16:00 Cserhátsurány | Ima az elsőáldozókért!
  8. 7. JÉZUS SZENT SZÍVE – Főünnep – 6-án 18 órakor HERENCSÉNYBEN szentmise, CSERHÁTSURÁNYBAN igeliturgia.
  9. 9. IMÁDKOZZUNK az önkormányzati és az uniós választásokért, hogy a katolikus tanítás és értékrend szerinti vezetőket és képviselőket tudjunk választani!
  10. 22. IMÁDKOZZUNK a 8. osztályból ballagó diákokért!
  11. 28-30. ÚJ ÉLET KRISZTUSBAN lelkigyakorlat Varsányban (nyilvános).
    Részletek és jelentkezés ITT június 20-ig!

KRISZTUS SZENT TESTE ÉS VÉRE
ÚRNAPJA

ELSŐÁLDOZÁS
JÚNIUS 2.

JÚNIUS 1. – elővételezett
JÚNIUS 2.

“A GYÓNÁSI TITOK ALÓL MÉG A GYÓNÓ SEM ADHAT FELMENTÉST” – ARTNER PÉTER ATYA

A 777blog.hu az elmúlt hetekben kiemelt módon foglalkozott a gyónási titokkal – azt követően, hogy a téma egy be nem terjesztett törvényjavaslat miatt igen felkapottá vált. Artner Péter atya a Pázmányon tanít jogot – így értelemszerűen a jog oldaláról mutatja be a gyónási titkot. Folytatás ITT!

Papp Miklós: Személyes méltóság, közjó, egyházi élet – hol a helye a szentgyónásnak? A válaszok ITT OLVASHATÓK!

A 15 éves korában meghalt Carlo Acutist szentté avatják – Egy koponyasérülést szenvedett lány gyógyult meg a közbenjárására – FOLYTATÁS ITT!

AZ EGYHÁZ IDEJÉBEN

I. Az áldás és az imádás

2626 Az áldás a keresztény imádság belső, legmélyebb vonulatát fejezi ki: Isten és az ember találkozása. Benne Isten ajándéka és az emberi elfogadás szólítja egymást és egymásba kapcsolódik. Az áldó imádság az ember válasza Isten ajándékaira: mivel Isten megáld, az emberi szív viszonzásul áldást tud mondani Neki, aki minden áldás forrása.

2627 E vonulatot két alapvető forma fejezi ki: az áldás egyrészt a Szentlélektől vezetve Krisztus által fölszáll az Atyához (áldást mondunk Neki, mert megáldott minket); [94] másrészt az Atyától a Krisztus által leszálló Szentlélek kegyelmét esdi (Ő megáld minket). [95]

2628 Az imádás az ember alapvető magatartása, aki Teremtője színe előtt teremtménynek ismeri el önmagát. Magasztalja az Úr nagyságát, aki megteremtett, [96] és az Üdvözítő mindenhatóságát, aki a rossztól megszabadít minket. Az imádás a szellem leborulása a „dicsőség Királya” előtt [97] és meghajló elcsöndesedés Isten előtt, aki „mindig nagyobb”. [98] A háromszor szent és mindenekfölött szeretetreméltó Isten imádása alázattal tölt el és biztonságot ad alázatos kéréseinknek.