Évközi 15. vasárnap | 2024. július 14. – B év | Plébániai hirdetések, liturgikus rend

Hatalmat adva nekik a tisztátalan lelkek felett… Mk 6,7-13

AZ IMÁDSÁG ÉVE 2024.

IMA – KATEKÉZIS – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára

Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.

2. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
3. Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
6. Imaapostolság júliusban: A betegek lelkipásztori gondozásáért.

IMAAPOSTOLSÁG JÚLIUSBAN: Imádkozzunk, hogy a betegek kenetének szentsége közvetítse az Úr erejét az abban részesülőknek és szeretteiknek, és egyre inkább az együttérzés és a remény látható jelévé váljon mindenki számára.

Imádság

Tartalmas nyárra vágysz? ☀️ Mentsd le ezt a képet, és pipáld ki, ha valamit kipróbáltál/megcsináltál a 777 nyári bingójából!

ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP
Engesztelő imaévet nyitottunk a 2024-2025. jubileumi évre a palócság, a katolikus hit, a gyökereink megőrzéséért, valamint a herencsényi Kereszt helyszínének békés rendezéséért.
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

Július 13. – elővételezett

Július 14.

A hétvégén került megünneplésre a Palócok Vigyázó Keresztjének búcsúja.

🙏 A búcsúi szentmise előtt ünnepi körmenetben érkezett a Keresztalja a templomhoz ahol Szent Kereszt litániát imádkoztunk az Oltáriszentség előtt.
🙏 Engesztelő imaévet nyitottunk a palócság, a katolikus hit, a gyökereink megőrzéséért, valamint a Kereszt helyszínének békés rendezéséért.
🙏 A szentmisét a faluközpontban szabadtéren tartottuk szépszámú hívő sereg részvételével. Istennek legyen hála az együtt misező Atyákért, zarándokokért és minden jóakaratú emberért!
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

1. 14. és 21. A BETEGEK SZENTSÉGÉNEK felvétele a szentmisékben.
  2. 20. CSERHÁTSURÁNY 16:00 Ifiklub a bérmálásra készülő fiataloknak.
  3. 21. 10:00 SZENT ANNA PALÓCBÚCSÚ – Részletek a plakáton.
  4. 28. NAGYSZÜLŐK ÉS IDŐSEK VILÁGNAPJA.
  5. HERENCSÉNY – ANYASZENTEGYHÁZUNK HÁZASSÁGOT HIRDET:
    HORÁK ÁKOS (herencsényi lakos), Horák József és Kiss Ilona nőtlen fia házasságot kíván kötni BERÉNYI FANNIval (magyarnándori lakos), Berényi Zsolt és Lavkó Zsuzsanna Mária hajadon leányával.
    Házasságkötésük helyszíne: Szendehely, Kisboldogasszony templom, 2024. július 20.
    Hirdetjük őket: június 30. július 6,7, július 14.
    Aki a jegyesek között házassági akadályról tudna, jelezze a plébániai telefonszámon.

ÉVKÖZI 16. VASÁRNAP

JÚLIUS 21.
10:00 Balassagyarmat – Szent Anna, Palócbúcsú
16:00 Cserhátsurány – Szentmise – Hulitka Róbert atya

Betegek szentségének felvétele templomainkban

2024. július 13.
Cserháthaláp

2024. július 14.
Herencsény, Szanda

2024. július 21.
Cserhátsurány, Terény

További részletek ITT!

➡️ Bodajk leginkább a kegyhelyéről ismert, ahová évente több tízezer zarándok érkezik.
➡️ Egy papi közösség teljesít ott szolgálatot.
➡️ Három lelkipásztor, három generáció, akik nap mint nap egymáshoz alkalmazkodva és a másikat kiegészítve látják el feladataikat.
➡️ Milyen így megélni a papi hivatást, miben tudják segíteni egymást?
➡️ Erről kérdeztük az atyákat.

AZ ISTENI ERÉNYEK

2656 Az imádságba úgy lépünk be, mint a liturgiába: a hit szűk kapuján át. Az Úr jelenlétének jelei által keressük és óhajtjuk az Ő arcát, akarjuk hallani és megőrizni az Ő szavát.

2657 A Szentlélek, aki megtanít arra, hogy a liturgiát Krisztus visszatérésének várásában végezzük, arra nevel, hogy a reményben imádkozzunk. És viszont, az Egyház imája és a személyes imádság táplálja reményünket. Egész különlegesen a zsoltárok tanítanak a maguk konkrét és változatos nyelvén arra, hogy Istenbe vessük reményünket: „Várva vártam az Urat, és reám figyelmezett” (Zsolt 40,2). „Töltsön el benneteket a reménység Istene teljes örömmel és békével a hitben, hogy a Szentlélek erejével bővelkedjetek a reményben” (Róm 15,13).

2658 „A remény pedig nem szégyenít meg, mert Isten szeretete elárad a szívünkben a Szentlélek által, aki nekünk adatott” (Róm 5,5). A liturgikus életben megformálódott imádság mindent abból a szeretetből merít, amellyel Krisztusban szeretnek minket, s mely lehetővé teszi számunkra, hogy válaszoljunk Neki azzal, hogy úgy szeretünk, ahogyan Ő szeretett minket. Ez az egy szeretet az imádság forrása, aki belőle merít, eléri az imádság csúcsát:

„Én téged szeretlek, Istenem, és egyetlen vágyam, hogy Téged életem utolsó lehelletéig szeresselek. Téged szeretlek, végtelenül szeretetre méltó Isten, és inkább akarok meghalni Téged szeretve, mint élni szereteted nélkül. Téged szeretlek, Uram, és az egyetlen kegyelem, amit tőled kérek, az, hogy Téged örökké szerethesselek. (…) Istenem, bár a nyelvem nem képes minden pillanatban mondani, hogy Téged szeretlek, akarom, hogy a szívem annyiszor ismételje neked, ahányszor lélegzetet veszek.” [7]