NAGYBÖJT 2. VASÁRNAPJA 2024. február 25. – B év – Plébániai hirdetések – Nagyböjti lelki program

Mester! Olyan jó nekünk itt lennünk! Mk 9,2-10

6. Imaapostolság februárban: a gyógyíthatatlan betegekért!

FEBRUÁR 25. – NAGYBÖJT 2. VASÁRNAPJA
VÁLTOZÁS

Ezen a vasárnapon Szandán lesz az öt egyházközség közös lelkigyakorlatos szentmiséje!
15:00 Gyóntatás és csendes/énekes szentségimádás
17:00 Agapé

IMAAPOSTOLSÁG FEBRUÁRBAN: Imádkozzunk, hogy a gyógyíthatatlan betegségekben szenvedők és családjaik megkapják a szükséges testi és lelki gondoskodást és odafigyelést.

Imádság | Videó

Ferenc pápa üzenete 2024 nagyböjtjére

1. HÁLAADÁS a lelkigyakorlatért!
  2. HÁLAADÁS a 2 héttel ezelőtti Új élet Krisztusban kurzus kegyelmeiért! Beszámoló itt!
  3. 23. CSERHÁTHALÁP – Éves szentségimádási nap | 14:00 Szentmise, majd szentségimádás 16 óráig
  4. 23-25. SZANDA – AZ ÖT EGYHÁZKÖZSÉG NAGYBÖJTI LELKIGYAKORLATA Hulitka Róbert atyával – Mester! Olyan jó nekünk itt lennünk! Mk 9,2-10
    17:00 Gyóntatás és keresztút imádság
    18:00 Szentmise
    19:00 Agapé
    15:00 Gyóntatás; Irgalmasság és örvendetes rózsafűzér
    15:00 Gyóntatás és csendes/énekes szentségimádás
    17:00 Agapé
    Az agapéra üdítőt, sós és édes süteményt várunk! A megmaradt felajánlásokat a helyi Karitásznak adjuk át!
  5. 24. BALASSAGYARMAT – Ipolymenti Ifjúsági Találkozó – 7. osztálytól
  6. MÁRCIUS 2. 10:00 Elsőáldozó gyermekek és szüleik | 13:00 Tiniklub | 15:30 Bérmaóra – Ifiklub
  7. KÖZÖSSÉGI KERESZTÚT IMÁDSÁGOK NAGYBÖJT PÉNTEKJEIN, február 16-tól – Cserhátsurány: 18:00 – Templom
    Cserháthaláp: 16:00
    Terény: 12:00
    Herencsény – a vasárnapi liturgia előtt 45 perccel.
  8. AZOK A FELNŐTTEK, akik szeretnének a keresztségben, első szentgyónásban és szentáldozásban, valamint  bérmálásban és a házasság szentségében részesülni (házasságrendezés is) február 29-ig jelentkezzenek! Részletek itt!

MÁRCIUS 3. – NAGYBÖJT 3. VASÁRNAPJA
VÁLTOZÁS

15:30 Cserháthaláp – Szentmise (h)

AZ IMÁDSÁG MINT ISTEN AJÁNDÉKA

2559 „Az imádság a lélek fölemelkedése Istenhez: vagy a szükséges javak kérése Istentől.” [2]
Vajon honnan beszélünk, amikor imádkozunk?
Saját gőgünk és akaratunk magasából, vagy az alázatos és töredelmes szív „mélységeiből” (Zsolt 130,1)?
Aki magát megalázza, az fölmagasztaltatik. [3]
Az alázat az imádság alapja. „Mi nem tudjuk, hogyan kell helyesen imádkoznunk” (Róm 8,26). Az alázatosság fölkészít arra, hogy megkapjuk az imádság ingyenes ajándékát: az ember Isten koldusa. [4]

2560 „Ha ismernéd Isten ajándékát!” (Jn 4,10) Az imádság csodája éppen itt mutatkozik meg, a kutaknál, melyekhez jövünk, hogy a vizünket keressük: itt jön Krisztus minden ember elé, Ő az első, aki minket keres és inni kér. Jézus szomjazik, kérése a ránk vágyódó Isten mélységeiből jön.
Az imádság, akár tudjuk, akár nem, Isten szomjúságának és a mi Isten utáni szomjúságunknak a találkozása. Isten szomjazik arra, hogy mi szomjazzuk Őt. [5]

2561 „Talán te kérted volna, és ő élő vizet adott volna neked” (Jn 4,10).
Kérő imádságunk paradox módon válasz.
Válasz az élő Isten panaszára: „Engem, az élő vizek forrását elhagytak, hogy ciszternákat ássanak maguknak, repedt falú ciszternákat” (Jer 2,13), a hit válasza az üdvösség ingyenes Ígéretére; [6] a szeretet válasza az egyetlen Fiú szomjúságára. [7]