URUNK MEGKERESZTELKEDÉSE 2024. január 7. – B év – Plébániai hirdetések

Ez az én szeretett Fiam, akiben kedvem telik! Máté 3,16-17

6. Imaapostolság januárban: az egyház sokszínűségének az ajándékáért!
7. A lelki megújulásért és az evangelizációért, az egyházköségeinkért!

URUNK MEGJELENÉSE – VÍZKERESZT – PARANCSOLT FŐÜNNEP – szombat

JANUÁR 6.

URUNK MEGKERESZTELKEDÉSE – ÉVKÖZI 1. VASÁRNAP

JANUÁR 7.

IMAAPOSTOLSÁG JANUÁRBAN: Imádkozzunk, hogy a Szentlélek segítsen minket, hogy felismerjük a keresztény közösségen belül a különböző karizmák ajándékát, és felfedezzük a különböző hagyományok és rítusok gazdagságát a Katolikus Egyházban.

1. JANUÁR 6. URUNK MEGJELENÉSE, VÍZKERESZT – Parancsolt főünnep!
  2. JANUÁR 7. URUNK MEGKERESZTELKEDÉSÉNEK VASÁRNAPJA – ezzel a vasárnappal kezdődik az évközi idő. Színe: a zöld.
  3. 11. 8:00 – CSERHÁTSURÁNY – Iskolamise
  4. 12. HERENCSÉNY, CSERHÁTHALÁP – Elsőpéntekes beteglátogatások | A 2024-es időpontok itt elovashatók.
  5. 13. 12:00 – TERÉNY – Fatimai engesztelő imaóra
  6. AZ EGYHÁZTANÁCSOS jelöltek meghallgatása történik januárban és februárban. A menete itt olvasható. | Ima a közösségben | Jubileumi ima
  7. AZ ÉV ÜNNEPEI a faliújságon olvashatók.
  8. A GYERMEK KERESZTELÉSI KATEKÉZISEK IDŐPONTJAI a szülők és keresztszülők számára január végén kezdődnek. Jelentkezni január 15-ig lehet! A feltételek itt olvashatók.
  9. A 2026-OS GYERMEK ELSŐÁLDOZÁSRA jelentkezhetnek az 1-2. osztályosok szülei 2024. január 31-ig. Szülői értekezlet várhatóan 2024. február 14. A feltételek itt olvashatók.
  10. AKIK SZENTSÉGI HÁZASSÁGOT SZERETNÉNEK KÖTNI 2024-ben templomainkban, azok a párok 2024. január 31-ig jelentkezzenek.
    Akiknek korábban már volt polgári esküvőjük, de nem szentségi házasságuk, ők is jelentkezhetnek házasságrendezésre!
  11. AZOK A FELNŐTTEK, akik szeretnének a keresztségben, első szentgyónásban és szentáldozásban, valamint  bérmálásban részelülni február 29-ig jelentkezzenek!
  12.  HÁZSZENTELÉSEKRE LEHET JELENTKEZNI január 9-től.

ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP

JANUÁR 14.

Az egyháztanácsok megalakulásáért

II. János Pál pápa apostoli levele a vasárnap megszenteléséről

26. Másrészt az a tény, hogy a szombat a hét hetedik napja, alapot adott arra, hogy az Úr napját az egyházatyák által nagyon kedvelt szimbolikus értelmezéssel a „nyolcadik napnak” is lássuk.
Azaz a hét folytatásaként olyan egyedülálló és transzcendens helyzetű napnak, melyen az időnek nemcsak a kezdetére, hanem a végére, az „eljövendő örökkévalóság” kezdetére is emlékeztet.
Szent Baszileosz magyarázza, hogy a vasárnap azt a teljesen egyedülálló napot jelzi, mely a jelenlegi időt fogja követni, a határtalan napot, melynek nincs se reggele, se estéje, az el nem múló időt, mely nem tud öregedni; a vasárnap a végtelen élet állandó hírnöke, mely élteti a keresztények reményét, és bátorítja őket zarándokútjukon.[27]
Szent Ágoston az utolsó nap távlatában – mely beteljesíti a szombat előképi szimbolikáját – zárja Vallomásait, amikor az eszkatonról úgy beszél, hogy az „a nyugalom békéje, a szombat békéje, az alkony nélküli béke”.[28]
A vasárnapnak, az „első” s ugyanakkor a „nyolcadik” napnak az ünneplése a keresztény embert az örök élet felé irányítja.[29]