Évközi 29. vasárnap | 2024. október 20. – B év | Plébániai hirdetések, liturgikus rend

„Mit kívántok, mit tegyek nektek?” Mk 10,35-45

AZ IMÁDSÁG ÉVE 2024.

ÉLŐ KÖVEK (korábban Ima – Katekézis) – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára

Elsőáldozás 2024. okróber 6.

Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.

>>> Kérem, hogy tájékoztassátok az e-maillel, internettel nem rendelkező testvéreket a plébániai hirdetésekről!

1. Imaapostolság októberben: A közös küldetésért
2. A békéért, az Ukrajnában élő kárpátaljai magyar és ukrán testvérekért; Izraelért és Palesztínáért!
3. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
4.  Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
5. Magyar hazánkért, nemzetünkért, a fiatalokért, a házasokért és a családokért!
6. A keresztelendőkért, a keresztszülőkért, a leendő elsőáldozókért, bérmálkozókért, jegyesekért, a kispapokért és családjaikért!

IMAAPOSTOLSÁG OKTÓBERBEN: Imádkozzunk, hogy az Egyház továbbra is minden tekintetben támogassa a szinodális szemléletmódot, mint a társfelelősség jelét, és elősegítse a papok, szerzetesek és laikusok részvételét, közösségét és közös küldetését.

Ima és mindennapi magatartásunk

ÉVKÖZI 29. VASÁRNAP
MISSZIÓS VASÁRNAP
Engesztelő imaévet nyitottunk a 2024-2025. jubileumi évre a palócság, a katolikus hit, a gyökereink megőrzéséért, valamint a herencsényi Kereszt helyszínének békés rendezéséért.
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

OKTÓBER 19. – elővételezett

OKTÓBER 20.

Hogyan imádkozzam a rózsafüzért?

“Nem lehet azt mondani, hogy az Egyházunk tökéletesen élte az életét, és egyszer csak a semmiből itt termettek ezek a botrányok.”
Ahhoz, hogy Egyházként a megtérés, a megújulás útjára tudjunk lépni, először be kell vallanunk bűneinket, mulasztásainkat, és szembesülnünk kell a jelenkor valóságával, kihívásaival.
Épp ezt a tisztánlátást szolgálja a Paszternák Tamás atyával készült, őszinte és felrázó erejű beszélgetés.
Tamás atyát, a Váci Egyházmegye pasztorális helynökét kérdeztük a magyar egyház jelenlegi helyzetéről, hitelességi válságáról, a változás és gyógyulás lehetséges útjáról, valamint a hívek és papok helyzetéről. Interjúnk itt olvasható!

PLÉBÁNIAI HIRDETÉSEK

OKTÓBER

18-20. VAJTA – A Szent András Evangelizációs Iskola hétvégéje – A Szécsényi Élő Víz Evangelizációs Iskolaközösség megalakulása.

22. HERENCSÉNY 15:00 – Szentmise, Lóránt OFM, előtte 14:30-tól gyóntatás.

23. CSERHÁTSURÁNY 18:00 – Szentmise az ‘56-os forradalom és szabadságharc áldozataiért.

25-26. MÁRIABESNYŐ – Folytatódik a plébániai intézők képzése. Imádkozzunk a képzőkért és a képzésben lévőkért!

26. CSERHÁTSURÁNY 18:00 – Bérmaóra a balassagyarmati fiatalokkal együtt.

27. CSERHÁTSURÁNY 15:00 – Szentmise
A megújult egyháztanács eskütétele. Főcelebráns: Balogh László esperes atya.
A SZENT KERESZT EREKLYE tiszteletének nyilvánossá tétele.
A szentmise után mindenkit várunk szeretettel agapéra a Szolgáltatóba.
Az agapéra üdítőt, sós és édes süteményt lehet hozni. Előre is köszönjük a felajánlásokat!

ÁLTALÁNOS

A RÓZSAFÜZÉR közös imádkozása különösen is az októberi hónapban szokás, mivel Szűz Máriát, a Rózsafüzér Királynőjét október 7-én ünnepeljük. Egyháztörténelmi vonatkozásáról itt lehet olvasni.
TELJES BÚCSÚT NYERHET az a hívő, aki a rózsafüzért templomban vagy kápolnában, családban, szerzetesi közösségben, jámbor társulatban vagy jámbor szándékkal együttlévők közösségében elimádkozza.

SZENTSÉGIMÁDÁS vagy RÓZSAFÜZÉR az igeliturgiák előtt és után fél órával.

ÉVKÖZI 30. VASÁRNAP
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

OKTÓBER 26. – elővételezett

OKTÓBER 27.
15:00 Cserhátsurány – Szentmise – Az egyháztanács eskütétele. Főcelebráns: Balogh László esperes atya.

Részletek és jelentkezés!

Foglalkoztat, hogy hogyan éld meg a nőiséged? Érdekel, hogy Isten milyennek lát téged lányként, nőként? Örülnél, ha lányok között lehetne megvitatni a legnagyobb témákat?

🌺Ha igen, nagy szeretettel hívunk a „Nő az élet” lelkinapra, amelyre középiskolás vagy egyetemista lányok jelentkezését várjuk.

📅Időpont: 2024. november 9. (szombat) 9:30-17:30
📍Helyszín: Vác, Regőczi kápolna

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. mente.hu

II. A szív alázatos ébersége

AZ IMÁDSÁG NEHÉZSÉGEI

2729 Imádságunk megszokott nehézsége a szórakozottság. Vonatkozhat a szavakra és jelentésükre a szóbeli imában; mélyebben érintheti azt, akihez imádkozunk (a liturgikus és személyes szóbeli imában, elmélkedésben és szemlélődő imában). Üldözőbe venni az elme elszórakozásait egyértelmű a csapdájukba eséssel, ugyanis elegendő lenne visszatérnünk a szívünkbe: a lélek elszórakozása föltárja ugyanis, hogy mihez kötődünk, és ennek alázatos tudatosítása Isten színe előtt növelni tudja az Iránta való szeretetünket, teljesen fölajánlván neki a szívünket, hogy Ő tisztítsa meg. Itt harc folyik, az Úr választása, akinek szolgálnunk kell. [18]

2730 Pozitívan nézve a birtokolni és uralkodni vágyásunk elleni küzdelem virrasztás, a szív ébersége. Amikor Jézus a virrasztásra buzdít, az mindig Őrá vonatkozik, az Ő eljövetelére, az utolsó napra és minden áldott napra: a „mai napra”. A vőlegény éjfélkor érkezik: a fény, amelynek nem szabad kialudnia, a hit fénye: „Rólad mondta a szívem: ťKeressétek az én arcomat!Ť” (Zsolt 27,8).

2731 A másik nehézség, főleg azok számára, akik igazán imádkozni akarnak, a szárazság, amely része annak az imádságnak, melyben a szív kifosztott, nem érzi a gondolatok, emlékezések és a lelki érzések ízét sem. Ez a tiszta hit ideje, mely hűségesen Jézussal marad a halálfélelemben és a sírban. Ha a búzaszem „meghal, bő termést hoz” (Jn 12,24). Ha a szárazság gyökértelenségből fakad, mert az ige sziklás talajra hullott, a harc a megtérésért folyik. [19]