Évközi 16. vasárnap | 2024. július 21. – B év | Plébániai hirdetések, liturgikus rend – frissítve

Olyanok voltak, mint a pásztor nélküli juhok. Ezért tanítani kezdte őket sok mindenre. Mk 6,30-34

AZ IMÁDSÁG ÉVE 2024.

IMA – KATEKÉZIS – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára

Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.

>>> Kérem, hogy tájékoztassátok az e-maillel, internettel nem rendelkező testvéreket a plébániai hirdetésekről!

2. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
3. Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
6. Imaapostolság júliusban: A betegek lelkipásztori gondozásáért.

IMAAPOSTOLSÁG JÚLIUSBAN: Imádkozzunk, hogy a betegek kenetének szentsége közvetítse az Úr erejét az abban részesülőknek és szeretteiknek, és egyre inkább az együttérzés és a remény látható jelévé váljon mindenki számára.

Imádság

Tartalmas nyárra vágysz? ☀️ Mentsd le ezt a képet, és pipáld ki, ha valamit kipróbáltál/megcsináltál a 777 nyári bingójából!

ÉVKÖZI 16. VASÁRNAP
Engesztelő imaévet nyitottunk a 2024-2025. jubileumi évre a palócság, a katolikus hit, a gyökereink megőrzéséért, valamint a herencsényi Kereszt helyszínének békés rendezéséért.
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

Július 21.
10:00 Balassagyarmat – Szent Anna, Palócbúcsú – Részletek a plakáton.
16:00 Cserhátsurány – Szentmise – Hulitka Róbert atya – betegek szentsége
16:00 Terény – Szentmise – betegek szentsége

„Beteg valamelyiktek? Hívassa el az egyház elöljáróit, és azok imádkozzanak fölötte, s kenjék meg olajjal az Úr nevében. A hitből fakadó ima megszabadítja a betegeket, és az Úr talpra állítja. Ha pedig bűnöket követ el, bocsánatot nyer.”  Jak 5,14-15

A szentség kiszolgáltatása úgy történik, hogy a pap a beteg fölé terjeszti kezét, imádkozik érte, majd megkeni a homlokát és a két tenyerét szent olajjal. Ez a gesztus közvetíti Jézus szerető jelenlétét, erejét, aki megsegíti és megerősíti a szenvedő embert.

A betegek szentségének (szentkenet) felvételének menete a szentmisében:
– a pap csöndes imával, kézfeltétellel lehívja a Szentlelket,
– a megszentelt olajjal keresztet rajzol a beteg homlokára és két kezére, miközben ezt mondja:
E szent kenet által és nagy irgalmassága szerint segítsen meg téged az Úr a Szentlélek kegyelmével!
Válasz: Ámen.
Szabadítson meg bűneidtől, üdvözítsen téged, és erősítsen meg jóságosan!
Válasz: Ámen.

Kik vehetik fel ezt a szentséget?

– 60 év;
– akik meg vannak keresztelve;
– gyónás, áldozás (kegyelmi állapot), szentmisén való részvétel;
– valamilyen súlyos betegségben szenved;
– fiatalok is kérhetik, például súlyos műtét előtt.

Tévhit, hogy a betegek kenetét csak haldoklók vehetik fel, ezért sokan félnek kérni, nehogy a pap jelenléte a halál érkezését sugallja. Sajnos ezért sokan nem részesülnek ilyen módon Isten kegyelméből akkor, amikor erre a legnagyobb szükségük lenne. Ne féljünk ilyen helyzetben papot hívni.

Információs lap a betegek kenetének szentségéről

Betegek szentségének felvétele templomainkban

2024. július 21.
Cserhátsurány, Terény

További részletek ITT!

HIRDETÉSEK

1. 21. A BETEGEK SZENTSÉGÉNEK felvétele a szentmisékben.
  2. 22. HERENCSÉNY 17:30 – Szentóra az Oltáriszentség előtt.
  3. 28. SZENT JOACHIM ÉS ANNA, JÉZUS NAGYSZÜLEINEK ÜNNEPE (július 26.) NAGYSZÜLŐK ÉS IDŐSEK VILÁGNAPJANAGYSZÜLŐK ÉS IDŐSEK VILÁGNAPJA.
  4. 28. 18:00 BALASSAGYARMAT, Bosco Szent János Templom – Dóbiás Zalán esperes atya az elhelyezése miatt ezen a szentmisén köszön el a hívektől. Szeretettel vár mindenkit!

Szervezzünk közösségeinkben egy „magány nélküli napot”: látogassuk meg az időseket, hallgassuk meg történetüket és hívő tanúságtételüket! ❤️
A nyári szünidő (is) kiváló alkalom erre! Ne hagyjuk őket egyedül! Készüljünk együtt az idősek és nagyszülők világnapjára! Olvasd el a Ferenc pápa felhívását: https://bizdramagad.hu/cikkek/ne-hagyj-el-oregkoromban/

ÉVKÖZI 17. VASÁRNAP

Július 27.

Július 28.

„MA”

2659 Imádkozni bizonyos időpontokban tanulunk, amikor az Úr szavát hallgatjuk és részt veszünk az Ő húsvéti misztériumában; a Lelke azonban minden áldott nap eseményeiben fölkínáltatik, és Ő imádságot fakaszt bennünk. Jézus tanítása ugyanabba az irányba mutat, mint a gondviselésről szóló tanítása: [8] az idő az Atya kezében van; a jelenben találjuk meg Őt, nem tegnap, nem holnap, hanem ma: „Bár hallgatnátok ma az ő szavára, meg ne keményítsétek szíveteket!” (Zsolt 95,7–8).

2660 Isten országa titkainak — melyeket az Atya a „kicsiknek”, Krisztus szolgáinak, a nyolc boldogság szegényeinek nyilatkoztatott ki — egyike: a mindennapi eseményekben és minden pillanatban imádkozni. Jó és igazságos azért imádkozni, hogy a béke és az igazság országa a történelem folyamán megvalósuljon; de ugyanilyen fontos, hogy az imádság hassa át az egyszerű, mindennapi helyzeteket. Minden imaforma lehet az a kovász, melyhez az Úr Isten országát hasonlította. [9]