Évközi 19. vasárnap | 2024. augusztus 11. – B év | Plébániai hirdetések, liturgikus rend

Jézus mondja: Én vagyok az égből szállott élő kenyér, aki eszik ebből a kenyérből, örökké élni fog. Jn 6,51

AZ IMÁDSÁG ÉVE 2024.

IMA – KATEKÉZIS – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára

Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.

>>> Kérem, hogy tájékoztassátok az e-maillel, internettel nem rendelkező testvéreket a plébániai hirdetésekről!

2. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
3. Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
6. Imaapostolság augusztusban: A politikai vezetőkért

IMAAPOSTOLSÁG AUGUSZTUSBAN: Imádkozzunk, hogy a politikai vezetők saját népük szolgálatába álljanak, az egész emberiség fejlődéséért és a közjóért dolgozzanak, miközben gondoskodnak azokról, akik elvesztették munkájukat, és elsőbbséget biztosítsanak a legszegényebbeknek.

Imádság és a mindennapi magatartásunk

Tartalmas nyárra vágysz? ☀️ Mentsd le ezt a képet, és pipáld ki, ha valamit kipróbáltál/megcsináltál a 777 nyári bingójából!

ÉVKÖZI 19. VASÁRNAP
Engesztelő imaévet nyitottunk a 2024-2025. jubileumi évre a palócság, a katolikus hit, a gyökereink megőrzéséért, valamint a herencsényi Kereszt helyszínének békés rendezéséért.
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

AUGUSZTUS 10.

AUGUSZTUS 11.

PLÉBÁNIAI HIRDETÉSEK

1. 10-11. NAGYSZÜLŐK megáldása a liturgiákon.
  2. 11. IMAKILENCED – SZENT ISTVÁN KIRÁLY közbenjárását kérve. Részletek és imalap ITT.
  3. 15. SZŰZ MÁRIA MENNYBEVÉTELE, NAGYBOLDOGASSZONY FŐÜNNEP
    14. SZANDA 18:00 – Igelitutrgia (elővételezett),
    15. CSERHÁTSURÁNY 18:00 – Igeliturgia ||| Részletek az ünnepről ITT.
  4. 17. SZANDA – Falunap és Főzőverseny
    12:00 – Szentmise – Főcelebráns: Ipolyi Károly, Magyarnándor plébánosa
  5. 19. SZENT ISTVÁN KIRÁLY (elővételezett)
    HERENCSÉNY 10:00 – Szentmise
    CSERHÁTHALÁP 18:00 – Szentmise
  6. 20. SZENT ISTVÁN KIRÁLY
    CSERHÁTSURÁNY 10:00 – Templombúcsú, főcelebráns: Szabó Gábor, a Szentháromság Plébánia káplánja
    TERÉNY 18:00 – Szentmise
    SZANDA 18:00 – Igeliturgia
  7. 25. CSERHÁTSURÁNY – 9:30 – Szentségimádás az igeliturgia előtt
  8. 31. GYERMEKKERESZTSÉG – Szeretettel várjuk a családokat, akik szeretnének hitben és szereteteben csatlakozni gyermekeikkel együtt Isten Egyházához, családjához a keresztség szentsége által!
    Az őszi/téli keresztelőket megelőző felkészítő katekézisekre a jelentkezési határidő augusztus 31.
  9. SZEPTEMBER 15. FELNŐTT KATEKUMENÁTUS ÉS HITTAN, azaz felnőttek beavatása a keresztény életbe. A jelentkezési határidő: szeptember 15.
    Azok a felnőttek, akik valamilyen okból
    nem részelsültek a keresztség, az eucharisztia, a bérmálás szentésgében (a beavató szetségekben) vagy
    házasságuk nem szentségi, tehát egyházilag nem rendezett,
    felnőttként Istennel mélyebb kapcsolatba szeretnének kerülni,
    szeptember végétől felkészítő kurzust indítunk!
    A felnőtt katekumenátusra ITT LEHET JELENTKEZNI!
    A házasság szentségi rendezésére ITT LEHET JELENTKEZNI!
    Érdeklődni Simon Zoltán SC diakónusnál lehet.

Szent István Királyunk, Magyarország fővédéőszentjének, a magyar keresztény katolikus vallás megteremtőjének intelmei a weboldalunkon olvashatók, vagy könyv formájában megvásárolhatók a cserhátsurányi templomban.

Fejezetei:

1. A katolikus hit megőrzéséről
  2. Az egyházi rend becsben tartásáról
  3. A főpapoknak járó tiszteletről
  4. A főemberek és vitézek tiszteletéről
  5. Az igaz ítélet és a türelem gyakorlásáról
  6. A vendégek befogadásáról és gyámolításáról
  7. A tanács súlyáról
  8. A fiak kövessék az elődöket
  9. Az imádság megtartásáról
  10. A kegyességről és irgalmasságról, valamint a többi erényről

SZŰZ MÁRIA MENNYBEVÉTELE, NAGYBOLDOGASSZONY FŐÜNNEP
AUGUSZTUS 15.
Részletek az ünnepről ITT.

AUGUSZTUS
14. SZANDA
18:00 (elővételezett) – Igeliturgia
15. CSERHÁTSURÁNY 18:00 – Igeliturgia

ÉVKÖZI 20. VASÁRNAP
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

AUGUSZTUS 17.

AUGUSZTUS 18.

Dariusz atya által írt könyv megvásárolható, rendelhető a plébánián keresztül ITT.

„JÖJJ, SZENTLÉLEK”

2670 „Senki nem mondhatja: »Úr Jézus«, csak a Szentlélekben”(1Kor 12,3). Valahányszor Jézushoz kezdünk imádkozni, a Szentlélek vonz minket az imádság útjára a maga megelőző kegyelmével. Mivel Krisztust emlékezetünkbe idézve Ő tanít minket imádkozni, hogyan ne imádkoznánk Őhozzá is? Ezért buzdít az Egyház arra, hogy mindennap kérjük a Szentlelket, különösen fontos cselekedeteink kezdetén és végén.

„Ha a Szentlelket nem kell imádni, hogyan isteníthet meg engem a keresztség által? Ha pedig imádni kell Őt, nem kell-e különlegesen tisztelni?” [16]

2671 A Szentlélek kérésének hagyományos formája az, hogy a mi Urunk Krisztus által segítségül hívjuk az Atyát, hogy adja nekünk a Vigasztaló lelket. [17] Jézus épp akkor sürgeti ezt az Ő nevében történő kérést, amikor megígéri az igazság Lelkének ajándékát. [18] De hagyományos a legegyszerűbb és legközvetlenebb imádság is: „Jöjj, Szentlélek!” Minden liturgikus hagyomány ezt bontja ki a maga antifónáiban és himnuszaiban:

„Jöjj, Szentlélek Úristen, töltsd be híveid szívét, és szeretetednek tüzét gyullaszd föl bennük.” [19]

„Mennyei Király, Vigasztaló, Igazság Lelke, mindenütt jelenlévő és mindeneket betöltő, javak kincstárnoka és élet kiszolgáltatója, jöjj és lakozzál mibennünk, tisztíts meg minket minden szennytől és üdvözítsd lelkünket, Te, aki jó vagy!” [20]

2672 A Szentlélek, akinek kenete egész lényünket betölti, a keresztény imádság belső tanítómestere. Ő az imádság élő hagyományának Szerzője. Az imádságnak annyi útja van, ahány az imádkozó ember, de mindenkiben és mindenkivel ugyanaz a Lélek imádkozik. A keresztény imádság a Szentlélekkel közösségben az Egyház imádsága.