A liturgiák rendje

A vasárnapi és hétköznapi liturgiák rendjéről és a változásokról az aktuális hirdetésekben adunk tájékoztatást!

A 2023. Adventjétől 2024. Adventjéig tartó „B” egyházi év liturgikus rendeje ITT olvasható!

AZ IDŐPONTOK VÁLTOZTATÁSÁNAK JOGÁT FENNTARTJUK!

VASÁRNAPI LITURGIÁK ÁLTALÁNOS RENDJE 2023. NOVEMBER 26-TÓL
(kéthetente szentmise vagy igeliturgia)

Szombat – elővételezett

16:00 / 18:00 (tél/nyár) Cserháthaláp

10:00 Cserhátsurány
10:00 Herencsény
12:00 Terény
12:00 Szanda

Az egyházközségek liturgikus események a Google naptárban is követhetők, amely ITT ÉRHETŐ EL!

Az elsőpéntekes betegállátások időpontjai ITT OLVASHATÓK!

A liturgiák rendje a környéken ITT OLVASHATÓ!

Simon Zoltán SC nyilvános Google naptárja ITT ÉRHETŐ EL!

Júliusban és augusztusban
csütörtökönként 10 órakor szentmise és gyónási lehetőség.
Helyszín: Szociális Szolgáltató; Cserhátsurány, Rákóczi út 53.

Imaórák csütörtökönként – Zsolozsma, csendes és vezetett szentségimádás, dicsőítés, Szentírás olvasás
Szeptembertől júniusig csütörtökönként 18 órakor.
Helyszín: Szent István templom vagy a Szociális Szolgáltató

Gyónási lehetőség a liturgiák előtt vagy után. Egyezetés szükséges!

Keresztelési katekézisek 4 alkalmas felkészítői évente 3 turnusban indulnak. Érdeklődni a főplébániai telefonszámon lehet.

Első szentgyónásra és szentáldozásra szóló felkészítő gyerekeknek és a szülőknek havonta 1 alkalommal, szombaton délelőtt. A következő felkészítőbe 2024. júniusától lehet bekapcsolódni.

Ifjusági alkalmak és bérmálkozási felkészítő alkalmak (14-25 éveseknek) kéthetente szombat délután 5 órától.

Tervezzük a felnőtt katekézist, a házsas csoport és a katekumenátus indítását is.