A liturgiák rendje

A vasárnapi és hétköznapi liturgiák rendjéről és a változásokról az aktuális hirdetésekben adunk tájékoztatást!

A 2023. Adventjétől 2024. Adventjéig tartó „B” egyházi év liturgikus rendeje ITT olvasható!

Az egyházi év mozgóünnepei ITT OLVASHATÓ!

AZ IDŐPONTOK VÁLTOZTATÁSÁNAK JOGÁT FENNTARTJUK!

VASÁRNAPI LITURGIÁK ÁLTALÁNOS RENDJE
(kéthetente szentmise vagy igeliturgia)

Szombat – elővételezett

16:00 / 18:00 (tél/nyár) Cserháthaláp

10:00 Cserhátsurány
10:00 Herencsény
12:00 Terény
12:00 Szanda

Az egyházközségek liturgikus események a Google naptárban is követhetők, amely ITT ÉRHETŐ EL!

Az elsőpéntekes betegállátások időpontjai ITT OLVASHATÓK!

A liturgiák rendje a környéken ITT OLVASHATÓ!

Simon Zoltán SC nyilvános Google naptárja ITT ÉRHETŐ EL!

Júliusban és augusztusban
csütörtökönként 10 órakor szentmise és gyónási lehetőség.
Helyszín: Szociális Szolgáltató; Cserhátsurány, Rákóczi út 53.

Imaórák csütörtökönként – Zsolozsma, csendes és vezetett szentségimádás, dicsőítés, Szentírás olvasás
Szeptembertől júniusig csütörtökönként 18 órakor.
Helyszín: Szent István templom vagy a Szociális Szolgáltató

Gyónási lehetőség a liturgiák előtt vagy után. Egyezetés szükséges!

Keresztelési katekézisek 4 alkalmas felkészítői évente 3 turnusban indulnak. Érdeklődni a főplébániai telefonszámon lehet.

Első szentgyónásra és szentáldozásra szóló felkészítő gyerekeknek és a szülőknek havonta 1 alkalommal, szombaton délelőtt. A következő felkészítőbe 2024. júniusától lehet bekapcsolódni.

Ifjusági alkalmak és bérmálkozási felkészítő alkalmak (14-25 éveseknek) kéthetente szombat délután 5 órától.

Tervezzük a felnőtt katekézist, a házsas csoport és a katekumenátus indítását is.