Évközi 20. vasárnap | 2024. augusztus 18. – B év | Plébániai hirdetések, liturgikus rend

Jézus mondja: „Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az énbennem marad és én őbenne.” Jn 6,56

AZ IMÁDSÁG ÉVE 2024.

IMA – KATEKÉZIS – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára

Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.

>>> Kérem, hogy tájékoztassátok az e-maillel, internettel nem rendelkező testvéreket a plébániai hirdetésekről!

2. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
3. Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
6. Imaapostolság augusztusban: A politikai vezetőkért

IMAAPOSTOLSÁG AUGUSZTUSBAN: Imádkozzunk, hogy a politikai vezetők saját népük szolgálatába álljanak, az egész emberiség fejlődéséért és a közjóért dolgozzanak, miközben gondoskodnak azokról, akik elvesztették munkájukat, és elsőbbséget biztosítsanak a legszegényebbeknek.

Imádság és a mindennapi magatartásunk

Tartalmas nyárra vágysz? ☀️ Mentsd le ezt a képet, és pipáld ki, ha valamit kipróbáltál/megcsináltál a 777 nyári bingójából!

ÉVKÖZI 20. VASÁRNAP
Engesztelő imaévet nyitottunk a 2024-2025. jubileumi évre a palócság, a katolikus hit, a gyökereink megőrzéséért, valamint a herencsényi Kereszt helyszínének békés rendezéséért.
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

AUGUSZTUS 17.

AUGUSZTUS 18.

PLÉBÁNIAI HIRDETÉSEK

1. 17. SZANDA – Falunap és Főzőverseny
    12:00 – Szentmise – Főcelebráns: Ipolyi Károly, Magyarnándor plébánosa
  2. 19. SZENT ISTVÁN KIRÁLY (elővételezett)
    HERENCSÉNY 10:00 – Szentmise
    CSERHÁTHALÁP 18:00 – Szentmise
  3. 20. SZENT ISTVÁN KIRÁLY
    CSERHÁTSURÁNY 10:00 – Templombúcsú, főcelebráns: Szabó Gábor, a Szentháromság Plébánia káplánja
    TERÉNY 18:00 – Szentmise
    SZANDA 18:00 – Igeliturgia
  4. 20. CSERHÁTSURÁNYPlébániai intéző beiktatásának eskütétele; 20 éves kántori szolgálatért való hálaadás és eskütétel megújítása.
  5. 21-26. TERÉNY – Laudato si’ Ifjúsági Teremtésvédelmi Ökotábor.
  6. 22. DEJTÁR – Ipolymenti ifjúsági találkozó 15-22 óráig.
  7. 24. CSERHÁTSURÁNY – 9:00 – A 2024-ben elsőáldozók szentgyónása.
  8. 24. CSERHÁTSURÁNY 10:00 – A nyár végével folytatjuk a 2026-ban elsőáldozók szüleivel a találkozásainkat.
  9. 25. CSERHÁTSURÁNY – 9:30 – Szentségimádás az igeliturgia előtt.
  10. 31. GYERMEKKERESZTSÉG – Szeretettel várjuk a családokat, akik szeretnének hitben és szereteteben csatlakozni gyermekeikkel együtt Isten Egyházához, családjához a keresztség szentsége által!
    Az őszi/téli keresztelőket megelőző felkészítő katekézisekre a jelentkezési határidő augusztus 31.
  11. SZEPTEMBER 15. FELNŐTT KATEKUMENÁTUS ÉS HITTAN, azaz felnőttek beavatása a keresztény életbe. A jelentkezési határidő: szeptember 15.
    Azok a felnőttek, akik valamilyen okból
    nem részelsültek a keresztség, az eucharisztia, a bérmálás szentésgében (a beavató szetségekben) vagy
    házasságuk nem szentségi, tehát egyházilag nem rendezett,
    felnőttként Istennel mélyebb kapcsolatba szeretnének kerülni,
    szeptember végétől felkészítő kurzust indítunk!
    A felnőtt katekumenátusra ITT LEHET JELENTKEZNI!
    A házasság szentségi rendezésére ITT LEHET JELENTKEZNI!
    Érdeklődni Simon Zoltán SC diakónusnál lehet.
  12. SZEPTEMBER 15-IG LEHET JELENTKEZNI A 14-18 ÉV KÖZÖTTIEKNEK A BÉRMÁLÁS SZENTSÉGÉNEK FELVÉTELÉRE. Részeltek a szórólapon és a weboldalon.

Szent István Királyunk, Magyarország fővédéőszentjének, a magyar keresztény katolikus egyház megteremtőjének intelmei a weboldalunkon olvashatók, vagy könyv formájában megvásárolhatók a cserhátsurányi templomban.

Fejezetei:

1. A katolikus hit megőrzéséről
  2. Az egyházi rend becsben tartásáról
  3. A főpapoknak járó tiszteletről
  4. A főemberek és vitézek tiszteletéről
  5. Az igaz ítélet és a türelem gyakorlásáról
  6. A vendégek befogadásáról és gyámolításáról
  7. A tanács súlyáról
  8. A fiak kövessék az elődöket
  9. Az imádság megtartásáról
  10. A kegyességről és irgalmasságról, valamint a többi erényről

ÉVKÖZI 21. VASÁRNAP
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).

AUGUSZTUS 24. – elővételezett

AUGUSZTUS 25.

Dariusz atya által írt könyv megvásárolható, rendelhető a plébánián keresztül ITT.

IMÁDSÁGRA VEZETŐK

A TANÚK FELHŐJE

2683 A tanúk, akik előttünk mentek be az Országba, [30] főleg azok, akiket az Egyház „szenteknek” ismer el, életük példájával, írásaikkal és mai imádságaikkal közlik az imádság élő hagyományát. Látják Istent, dicsérik Őt, és nem szűnnek meg törődni azokkal, akiket a földön hagytak. Amikor bementek „Uruk örömébe”, „sok fölé” [31] állították őket. Közbenjárásuk Isten tervének a legmagasabbrendű szolgálata. Imádkozhatunk és kell is imádkoznunk azért, hogy értünk és az egész világért közbenjárjanak.

2684 A szentek közösségében az egyházak történelme folyamán különböző lelkiségek fejlődtek ki. Isten emberszeretete egy tanújának személyes karizmája továbbadható volt, mint Illés „lelkéé” Elizeusnak [32] és Keresztelő Jánosnak, [33] hogy a tanítványok ennek a léleknek [34] részesei legyenek. Bizonyos lelkisége van különféle liturgikus és teológiai mozgalmaknak is, és a hit inkulturációjáról tanúskodik bizonyos emberi és történeti környezetben. A keresztény lelkiségek részesei az imádság élő hagyományának, és a hívők számára szükséges vezetők. Gazdag sokféleségükben tükrözik a Szentlélek tiszta és egyetlen világosságát.

„A Lélek valóban a szentek helye. A szent viszont a Lélek sajátos helye, és odaadja magát, hogy Istennel lakjék, és az Ő templomának hívják.” [35]