Évközi 14. vasárnap | 2024. július 7. – B év | Plébániai hirdetések, liturgikus rend

„Honnét vette ezt?” Mk 6,1-6

AZ IMÁDSÁG ÉVE 2024.

IMA – KATEKÉZIS – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára

Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.

2. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
3. Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
6. Imaapostolság júliusban: A betegek lelkipásztori gondozásáért.

IMAAPOSTOLSÁG JÚLIUSBAN: Imádkozzunk, hogy a betegek kenetének szentsége közvetítse az Úr erejét az abban részesülőknek és szeretteiknek, és egyre inkább az együttérzés és a remény látható jelévé váljon mindenki számára.

Imádság

Tartalmas nyárra vágysz? ☀️ Mentsd le ezt a képet, és pipáld ki, ha valamit kipróbáltál/megcsináltál a 777 nyári bingójából!

ÉVKÖZI 14. VASÁRNAP

Július 6. – szombat
11:00 Herencsény – Szentmise – PALÓCOK VIGYÁZÓ KERESZTJÉNEK búcsúja – Részletek ITT

ÉVKÖZI 14. VASÁRNAP
Július 6.
18:00 Cserháthaláp – Szentmise – elővételezett
Július 7.

1. 8. HERENCSÉNY 17:30 – SZENTÓRA az Oltáriszentség előtt.
  2. 12. HERENCSÉNY, CSERHÁTHALÁP – ELSŐPÉNTEKES betegellátás.
  3. 13. CSALÁDOS PIKNIK a 2026-ban elsőáldozók szüleivel.
  4. 13. TERÉNY 12:00 – Engesztelő imaóra
  5. 14. és 21. A BETEGEK SZENTSÉGÉNEK felvétele a szentmisékben.
  6. 28. NAGYSZÜLŐK ÉS IDŐSEK VILÁGNAPJA
  7. ANYASZENTEGYHÁZUNK HÁZASSÁGOT HIRDET:
    HORÁK ÁKOS (herencsényi lakos), Horák József és Kiss Ilona nőtlen fia házasságot kíván kötni BERÉNYI FANNIval (magyarnándori lakos), Berényi Zsolt és Lavkó Zsuzsanna Mária hajadon leányával.
    Házasságkötésük helyszíne: Szendehely, Kisboldogasszony templom, 2024. július 20.
    Aki a jegyesek között házassági akadályról tudna, jelezze a plébániai telefonszámon.

ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP

Július 13. – elővételezett

Július 14.

Betegek szentségének felvétele templomainkban

2024. július 13.
Cserháthaláp

2024. július 14.
Herencsény, Szanda

2024. július 21.
Cserhátsurány, Terény

További részletek ITT!

➡️ Bodajk leginkább a kegyhelyéről ismert, ahová évente több tízezer zarándok érkezik.
➡️ Egy papi közösség teljesít ott szolgálatot.
➡️ Három lelkipásztor, három generáció, akik nap mint nap egymáshoz alkalmazkodva és a másikat kiegészítve látják el feladataikat.
➡️ Milyen így megélni a papi hivatást, miben tudják segíteni egymást?
➡️ Erről kérdeztük az atyákat.

AZ EGYHÁZ LITURGIÁJA

2655 Krisztus és a Szentlélek — aki az Egyház szentségi liturgiájában az üdvösség misztériumát hirdeti, jelenvalóvá teszi és közli — küldetése az imádkozó szívben folytatódik. A lelki élet atyái a szívet néha az oltárhoz hasonlítják. Az imádság magába fogadja és elsajátítja a liturgiát az ünneplés alatt és után. Még akkor is, ha az imádság a „rejtekben” történik (Mt 6,6), az Egyház imádsága és közösség a legszentebb Szentháromsággal. [6]