Évközi 11. vasárnap | 2024. június 16. – B év | Plébániai hirdetések, liturgikus rend

Alleluja! Isten igéje a mag, Krisztus a magvető, mindaz, ki reá talál, örökké élni fog. Mk 4,26-34

AZ IMÁDSÁG ÉVE 2024.

IMA – KATEKÉZIS – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára

Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.

2. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
3. Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
6. Imaapostolság júniusban: a hazájukból menekülőkért!

IMAAPOSTOLSÁG JÚNIUSBAN: Imádkozzunk, hogy a háború vagy éhínség elől menekülő, veszélyekkel és erőszakkal teli utazásra kényszerített migránsok vendégszeretetre és új életlehetőségekre találjanak a befogadó országokban.

Imádság

ÉVKÖZI 11. VASÁRNAP

Június 15. – elővételezett
Június 16.

1. JÚNIUS – JÉZUS SZÍVÉNEK HÓNAPJAJézus Szíve ünnepét IX. Piusz terjesztette ki az egész Egyházra. A főünnep napja a pünkösd utáni második vasárnapot, úrnapját követő péntek (idén június 7.).
    Jézus szívének tisztelete dogmatikailag a Szentíráson alapul: Jézus kereszten átszúrt szíve a megváltó szeretet szimbóluma. Magát az Istenembert ünnepeljük, de úgy, ahogy szívének szeretetét kifejezte.
    Jézus szíve Isten emberré lett Fiának szíve, a megváltó isteni szeretet jelképe.
    Tiszteletének alapja az, hogy Jézus egész embersége, így Szíve is az Isteni Személy kifejezője.
    A Szentírásban a szív az ember erkölcsi és vallási személyiségének foglalata, nem lélektani, hanem egész-emberi fogalom, ősfogalom, mely egyszerre fejezi ki a testi és a lelki valóságot.
  2. IMÁDKOZZUNK ÉS ADJUNK HÁLÁT a megválasztott polgármesterekért és képviselőkért, hogy a katolikus tanítás és értékrend szerint vezessék a rájuk bízott településeket valamint Európát!
  3. 20. 19:00 BÉRMÁLÁS 2025, 2027.Szülőkkel való találkozás a cserhátsurányi templomban.
  4. 21. CSERHÁTSURÁNYLELKI NAP a cserhátsurányi Katolikus Iskola tanárainak.
  5. 22. CSERHÁTSURÁNY 10:00 – A Katolikus Iskola 8. osztályosainak ballagása!
  6. 24. HERENCSÉNY 16:30 – Szentmise Keresztelő Szent János főünnepén, majd Szentóra az Oltáriszentség előtt.
  7. 24. CSERHÁTSURÁNY 18:30 – Szentmise Keresztelő Szent János főünnepén.
  8. 24. CSERHÁTSURÁNY 19:30 – Alakuló gyűlés az egyháztanács jelöltekkel.
  9. 25. TERÉNY 17:00 – Igeliturgia Keresztelő Szent János tiszteletére.
  10. 25. TERÉNY 18:00 – Alakuló gyűlés az egyháztanács jelöltekkel.
  11. 26. CSERHÁTSURÁNY 16:00 – A Katolikus Iskola tanévzárója.
  12. 26. HERENCSÉNY 18:00 – Alakuló gyűlés az egyháztanács jelöltekkel.
  13.  28-30. VARSÁNY – ÚJ ÉLET KRISZTUSBAN lelkigyakorlat (nyilvános).
    Részletek és jelentkezés ITT június 20-ig!
  14. 30. 11:00 CSERHÁTHALÁP – SZENT PÉTER ÉS PÁL templombúcsú.
  15. JÚNIUS 30-TÓL JÚLIUS 5-IG IPOLYMENTI Nagyboldogasszony Közösség nyári tábora.
  16. JÚLIUS 6. PALÓCOK VIGYÁZÓ KERESZTJÉNEK ünnepe.

ÉVKÖZI 12. VASÁRNAP

Június 22. – elővételezett
Június 23.

JÚNIUS 28-30. ÚJ ÉLET KRISZTUSBAN lelkigyakorlat Varsányban (nyilvános).
Részletek és jelentkezés ITT június 20-ig!

Nagy szeretettel várunk Téged az Ipolymenti Nagyboldogasszony Közösség idei ifjúsági táborába, amelynek témája: „Életünk Jézus Krisztusban” 😁
🗓️Időpont: 2024. 06.30 – 07.05.
⛪Helyszín: Romhány, Köztársaság tér 6.
Érkezés: vasárnap (06.30.) 16-18 óra között.
Táborzárás: péntek (07.05.) 15.00

Egy kis ízelítő abból, ami várható: izgalmas és vicces játékok, kirándulás, strand, szentmise, gyónási lehetőség, szentségimádás, közbenjáró ima, előadások, kiscsoportos beszélgetések, közösség, lelki feltöltődés, új barátok….

Az egyik napon pedig még Zsolt püspök atya is ellátogat hozzánk.😃

Ha betöltötted már a 12 évet, szeretnél egy jó hetet eltölteni, jófej emberekkel és emelett még lelkileg is feltöltődni, ott a helyed.😉
⬇️❗Jelentkezni ezen a linken tudtok:❗⬇️

A tábor díja 20.000 Ft, de ha ez gondot okozna ne aggódj, keress minket és igyekszünk segíteni.
Bármi kérdésed van keress bizalommal minket: ipoly@vifi.mente.hu

Ui.: Hívj meg bátran másokat is!😁

AZ EGYHÁZ IDEJÉBEN

IV. A hálaadó imádság

2637 A hálaadás nagyon jellemző az — Eucharisztia ünneplésében önmagát megmutató és egyre inkább megvalósuló — Egyház imádságára. Az üdvösség művében ugyanis Krisztus a teremtést megszabadítja a bűntől és a haláltól, hogy újra megszentelje és visszavezesse az Atyához az Ő dicsőségére. Krisztus tagjainak hálaadása részesedik a Főjük hálaadásában.

2638 Mint a kérő imádságban, a hálaadó imádságban is bármilyen esemény és bármilyen szükséglet fölajánlható. Szent Pál levelei gyakran kezdődnek és fejeződnek be hálaadással, és az Úr Jézus mindig jelen van ebben. „Adjatok hálát mindenért, hiszen Isten ezt kívánja tőletek, akik az Ő Jézus Krisztusához tartoztok” (1Tesz 5,18). „Legyetek kitartók és éberek az imádságban és a hálaadásban” (Kol 4,2).