Én vagyok az élet kenyere – felelte Jézus. Aki hozzám jön, többé nem éhezik, és aki bennem hisz, soha nem szomjazik. Jn 6,24-35
IMA – KATEKÉZIS – Felkészülés a Váci Egyházmegye ezeréves jubileumára
Használja Android telefonján az Olvasó módot és hallgassa meg a hirdetéseket.
>>> Kérem, hogy tájékoztassátok az e-maillel, internettel nem rendelkező testvéreket a plébániai hirdetésekről!
A szentmiseáldozat bemutatásának közösségi szándékai és az igeliturgia imaszándékai:
1. A békéért, az Ukrajnában élő kárpátaljai magyar és ukrán testvérekért; Izraelért és Palesztínáért!
2. A betegekért: lelki, testi gyógyulásukért!
3. Papi és szerzetesi hivatásokért: püspökökért, papokért és diakónusokért!
4. Magyar hazánkért, nemzetünkért, a fiatalokért, a házasokért és a családokért!
5. A keresztelendőkért, a keresztszülőkért, a leendő elsőáldozókért, bérmálkozókért, jegyesekért, a kispapokért és családjaikért!
6. Imaapostolság augusztusban: A politikai vezetőkért
7. A megosztottság megszűnéséért!
8. A lelki megújulásért és az evangelizációért, az egyházköségeinkért!
9. A tisztítótűzben szenvedő lelkekért!
IMAAPOSTOLSÁG AUGUSZTUSBAN: Imádkozzunk, hogy a politikai vezetők saját népük szolgálatába álljanak, az egész emberiség fejlődéséért és a közjóért dolgozzanak, miközben gondoskodnak azokról, akik elvesztették munkájukat, és elsőbbséget biztosítsanak a legszegényebbeknek.
Tartalmas nyárra vágysz? Mentsd le ezt a képet, és pipáld ki, ha valamit kipróbáltál/megcsináltál a 777 nyári bingójából!
ÉVKÖZI 18. VASÁRNAP
Gyónási lehetőség a szentmisék előtt és után.
A szentgyónásról ITT.
Engesztelő imaévet nyitottunk a 2024-2025. jubileumi évre a palócság, a katolikus hit, a gyökereink megőrzéséért, valamint a herencsényi Kereszt helyszínének békés rendezéséért.
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).
AUGUSZTUS 3.
18:00 Cserháthaláp – Szentmise
AUGUSZTUS 4.
10:00 Cserhátsurány – Szentmise
14:00 Szanda – Igeliturgia
15:00 Terény – Szentmise
16:00 Herencsény – Igeliturgia
PLÉBÁNIAI HIRDETÉSEK
- 3. PORCINKULA BÚCSÚ 17:00 – SZÉCSÉNY
- 5. HERENCSÉNY 17:30 – Szentóra az Oltáriszentség előtt.
- 5 – 9. A KATOLIKUS ISKOLA DIÁKJAI AZ ERZSÉBET TÁBOR keretében a Balatonon töltenek egy hetet. Imádkozzunk a gyerekekért és a nevelőkért!
- 7. CSERHÁTSURÁNYBA és TERÉNYBE zarándokok érkeznek. Imádkozzunk értük!
- 9. CSERHÁTSURÁNY – Elsőpénteki betegellátás
- 10-11. NAGYSZÜLŐK megáldása a liturgiákon.
- 11. IMAKILENCED – SZENT ISTVÁN KIRÁLY közbenjárását kérve. Részletek és imalap ITT.
- 15. SZŰZ MÁRIA MENNYBEVÉTELE, NAGYBOLDOGASSZONY FŐÜNNEP – 14. 18:00 Szanda, || 15. 18:00 Cserhátsurány ||| Részletek az ünnepről ITT.
- 17. SZANDA – Falunap és Főzőverseny – 12:00 Szentmise – Főcelebráns: Ipolyi Károly, Magyarnándor plébánosa
- 19. SZENT ISTVÁN KIRÁLY (elővételezett)– HERENCSÉNY 10:00, majd Szentóra az Oltáriszentség előtt ||| CSERHÁTHALÁP 16:00 Szentmise
- 20. SZENT ISTVÁN KIRÁLY – CSERHÁTSURÁNY 10:00, Templombúcsú ||| TERÉNY 18:00 Szentmise, SZANDA 18:00 Igeliturgia
- 25. CSERHÁTSURÁNY – 9:30 – Szentségimádás az igeliturgia előtt
Szent István Királyunk, Magyarország fővédéőszentjének, a magyar keresztény katolikus vallás megteremtőjének intelmei a weboldalunkon olvashatók, vagy könyv formájában megvásárolhatók a cserhátsurányi templomban.
Fejezetei:
- A katolikus hit megőrzéséről
- Az egyházi rend becsben tartásáról
- A főpapoknak járó tiszteletről
- A főemberek és vitézek tiszteletéről
- Az igaz ítélet és a türelem gyakorlásáról
- A vendégek befogadásáról és gyámolításáról
- A tanács súlyáról
- A fiak kövessék az elődöket
- Az imádság megtartásáról
- A kegyességről és irgalmasságról, valamint a többi erényről
ÉVKÖZI 19. VASÁRNAP
Gyónási lehetőség a szentmisék előtt és után.
A szentgyónásról ITT.
Engesztelő imaévet nyitottunk a 2024-2025. jubileumi évre a palócság, a katolikus hit, a gyökereink megőrzéséért, valamint a herencsényi Kereszt helyszínének békés rendezéséért.
Az imalap innen letölthető és nyomtatható (A4, 2 oldalas).
AUGUSZTUS 10.
18:00 Cserháthaláp – Szentmise
AUGUSZTUS 11.
10:00 Herencsény – Szentmise
12:00 Szanda – Szentmise
16:00 Terény – Igeliturgia
18:00 Cserhátsurány – Igeliturgia
Dariusz atya által írt könyv megvásárolható, rendelhető a plébánián keresztül ITT.
Szeretettel köszöntünk minden kedves testvérünket, akik ezen a héten ünnepelték a névnapjukat, a születésnapjukat vagy a házassági évfordulójukat! Isten áldjon Benneteket!
Köszönünk minden imádságot, jó szándékot, látható és láthatatlan segítséget, adományt! Isten fizesse meg!
Ferenc pápa megnyitotta az imádság évét – Részletek ITT
Részletek a Katolikus Egyház Katekizmusából
„Számomra az imádság a szív dobbanása, egyszerű, ég felé küldött tekintet, a hála és a szeretet kiáltása mind a megpróbáltatás, mind az öröm idején.” – Lisieux-i Szent Teréz
2665 Az Egyház Isten igéjével és a liturgia ünneplésével táplálkozó imája megtanít minket az Úr Jézushoz imádkozni. Jóllehet az Egyház imája elsősorban az Atyához szóló imádság, minden liturgikus hagyomány tartalmaz Krisztushoz szóló imádságokat. Egyes zsoltárok — ahogyan az Egyház imádságában a jelen helyzetre alkalmazzuk — és az Újszövetség adják ajkunkra és vésik szívünkbe e Krisztushoz szóló imádság megszólításait: Isten Fia, Isten Igéje, Úr, Üdvözítő, Isten Báránya, Király, Szeretett Fiú, Szűzanya Fia, Jó Pásztor, Életünk, Világosságunk, Reménységünk, Föltámadásunk, emberek Barátja…
2666 De a mindent magába foglaló Név az, amelyet Isten Fia a megtestesülésében kap: JÉZUS. Az isteni név a mi emberi ajkunk számára kimondhatatlan, [11] de Isten Igéje magára véve emberségünket átadja nekünk, és segítségül tudjuk hívni: „Jézus”, „JHVH megszabadít”. [12] Jézus neve mindent magában foglal: Istent és embert, az egész teremtés és üdvösség rendjét. „Jézust” imádkozni azt jelenti, segítségül hívjuk Őt, magunkban Őhozzá folyamodunk. Az Ő neve az egyetlen, mely tartalmazza azt a jelenlétet, amit jelent. Jézus föltámadott, és mindaz, aki segítségül hívja az Ő nevét, befogadja Isten Fiát, aki szerette őt és aki odaadta önmagát érte. [13]
2667 E hitből fakadó, nagyon egyszerű segítségül hívás az imádság hagyományában Keleten és Nyugaton több formát öltött. A leggyakoribb — a Sinai-hegy, Szíria és az Athosz-hegy lelki emberei által átadott — formula ez az invokáció: „Jézus Krisztus, Isten Fia, Úr, irgalmazz nekünk, bűnösöknek!” Összekapcsolja a Filippi levél 2,6–11 Krisztus-himnuszát a vámos és a látást koldulók kérésével. [14] Általa a szív összehangolódik az ember nyomorúságával és Üdvözítőjük irgalmasságával.
2668 Jézus szent Nevének segítségül hívása az állandó imádkozás összes útja közül a legegyszerűbb. Amikor alázatos szívvel, figyelmesen gyakran ismételgetik, nem szóródik szét „bőbeszédűségben” (Mt 6,7), hanem „őrzi az Igét és gyümölcsöt terem állhatatosságban”. [15] Ez az imádság „mindig” lehetséges, mert nem egy foglalatosság a többi mellett, hanem egyetlen foglalatosság, tudniillik Isten szeretetéé, mely minden cselekedetet átlelkesít és átalakít Jézus Krisztusban.
2669 Az Egyház imádsága imádja és tiszteli Jézus Szívét, miként segítségül hívja az Ő szentséges Nevét. Imádja a megtestesült Igét és az ő Szívét, mely az emberek iránti szeretetből megengedte, hogy a bűneink átszúrják. A keresztény imádság szívesen követi a Megváltót a kereszúton. A stációk a Pretoriumtól a Golgotáig és a sírig jelzik Jézus útját, aki szent keresztje által megváltotta a világot.